Ремонт підлог рефрижераторів

У цій статті розповімо Вам про основні типи рефрижераторних напівпричепів, про влаштування їх підлог, відмінностях, слабких і сильних місцях у конструкції. Покажемо, на що треба звертати увагу під час експлуатації рефрижераторів, а так само на що треба звертати увагу при покупці рефрижераторного напівпричепа.

Існує два основних типи конструкції рефрижераторного напівпричепа: Рамний, Де корпус рефрижератора встановлюється на раму з підвіскою;

Безрамний або піврамний, де роль рами виконує підлогу рефрижератора. Такі виробники як Ламберет, Кёгель, Кроне виробляють рамні і безрамні рефрижератори, а ось Шмітц повністю відмовився від рамної конструкції і виробляє тільки безрамні рефрижератори різних модифікацій. Так само варто сказати, що є ще багато фірм випускають тільки рамні рефрижератори.

Дві ці конструкції мають як перевага, так і недоліки. Зупинимося докладніше на них. І так рамні рефрижератори мають більш надійну несучу раму. Ця обставина, з огляду на стан наших доріг, здавалося б, роблять їх кращими перед безрамними рефрижераторами, але є істотний мінус, у рамних рефрижераторів - це більшої ваги. А це в умовах, коли паливо дорожчає і все хочуть привезти більше, а витратити менше, нівелює цю перевагу.

У безрамніков є один недолік. Їх конструкція (маються на увазі підлоги) зроблені як несуча рама.

Усередині відсутні металеві деталі, за винятком заставних пластин для кріплення плити під сідло тягача, кріплення паллетного ящика, лап і напіврами з несучої підвіскою. Всі поперечні лонжерони виконані з клеєних брусів фанери, краї яких клею в торці до стінок рефрижератора і в цьому їх основний не добробут. До слова треба відзначити, що при дотриманні деяких правил експлуатації можна максимально згладити цей недолік.

Перше - це не можна перевантажувати рефрижератор,

Друге - максимально рівномірно розподіляти вантаж.

Третє - уникати по можливості ділянки доріг де відбувається скручування конструкції рефрижератора, Четверте - не залишати навантажений рефрижератор на стоєчних лапах. При дотриманні цих правил, пошкодження статі рефрижератора зменшується на 50%.

Якщо ж так сталося. Що лонжерони пошкодилися, не можна затягувати з ремонтом, тому що по-перше на початковій стадії ремонт буде дешевше, а по-друге, це небезпечно при експлуатації.

Є два типи підлог в безрамних рефрижераторах. Перший - це який, використовують Шнітц. Пол тут являє собою своєрідний сендвіч. Знизу оцинкована сталь, наклеєна на фанеру. Зверху алюміній рифлений, зроблений коритом, наклеєний на фанеру товщиною 12 мм і все це залито екструдованим пінополістиролом високої щільності. Другий тип це коли знизу йде склопластик або фанера товщиною 20мм. Зверху фанера товщиною 27-30мм з монолітної заливкою. З боків встановлюється, алюмінієві куточки 300 * 50 які заливаються. Усередині також заливаються поліуретановою піною високої щільності. За якістю вони приблизно однакові. Існує лише відмінності в методах їх ремонту. Відразу треба відзначити, що відновити підлогу як було зроблено на заводі, на 100% врядли вдасться. Що б усунути поломку доводитися допрацьовувати конструкцію. Після такого ремонту всі недоліки усуваються, і підлоги можна експлуатувати безбоязно. Доробки не впливають для виїзду за кордон. При цьому треба відзначити вага збільшується на 400 кг. Якщо цього не зробити немає ніякої гарантії, що ці підлоги можна експлуатувати без поломки ще кілька років. Збільшення ваги відбувається через великого розміру плити під сідло.

Тепер поговоримо про рамні конструкції

Тут існують трохи більше різновидів підлог. Про їх недоліки і достоїнства ми розповімо нижче. Рамні рефрижератори є також з алюмінієвим покриттям (коритом) та наливних покриттям (поліуретан, ебоксідка). Так само підлоги відрізняються по товщині і як це не дивно чим тонше підлогу, тим складніше ремонт. Основні проблеми в конструкції цих статей виникають внаслідок порушення захисного верхнього покриття. Вода через пошкодження руйнує фанеру і поступово доходить до лонжерона і тоді пів починає жити своїм життям, ходить хвилями під навантажувачем і може провалитися під ним. Ремонт цих статей не такий дорогий як у безрамних рефрижераторів, але теж не дешевий. Своєчасний ремонт підлог це запорука довгого життя вашого рефрижератора.

Ну, а тепер розповімо про деякі особливості, на яких потрібно звертати увагу при покупці рефрижератора.

В першу чергу треба звернути увагу на стан холодильної установки і її тип.

Вважається, що холодильна установка пропрацювала більше 15000 мотогодин варто готуватися до ґрунтовного ремонту і це не залежить від фірми, будь-то Каріер або Термо Кінг. Цей ремонт влетить в копієчку. По-друге потрібно уважно оглянути бічні стінки і дах. Найчастіші пошкодження це - пробоїни і розшарування сендвіч-панелей. Якщо перше можна віднести до дрібного ремонту, то друге це вже більш серйозна проблема. Розшарування найчастіше буває на рефрижераторах з пластиковими сендвіч панелями. Відбувається це з кількох причин.

1. Реф побував в аварії;

2. Коли завантажують рефрижератор не зміцнення вантажем на палетах (наприклад, кавунами)

3. Якщо стався відрив бічної стінкиПогнутий портал в поєднанні з поганими ущільнювачами, несе небезпеку відриву стінок від статі і даху, а при поганому кріпленні до стінок і підлозі портал може вивалитися і тоді, рефрижератор може скластися як картковий будиночок (такі випадки були).

І звичайно потрібно дивитися стан всієї рами, стан ременів кріплення. Мости, підвіску, стан гуми.

По-третє: перевірити стан підлог. Це особливо актуально для безрамних конструкцій, що б максимально побачити недоліки статі потрібно оглянути його в зчепленні з тягачем. Тоді можна побачити цілий чи підлогу в районі пальця. На алюмінієвих підлогах, якщо є внутрішні пошкодження статі, будуть поперечні потертості в районі лонжеронів і опуклості.

Для наливних підлог важлива цілісність покриття.

У рамник потрібно звернути увагу на плиту, чи є вироблення і внутрішній прогин. Для цього достатньо взяти правило і проміряти плиту поперек. Якщо є прогин, значить всередині погнули перемички, а для ремонту треба від'єднувати рефрижератор від рами.

По-четверте зверніть увагу на стан заднього порталу та воріт. Якщо портал варився по кутах і не знімався, значить всередині лопнути підсилювачі і що б його відремонтувати, його потрібно знімати. На воротах зверніть увагу на ущільнювачі, тому що їх заміна коштує не малих грошей, ціна залежить від товщини і розмірів дверей. Від стану дверей і їх герметичності залежить витрата палива холодильної установки.Як це не парадоксально. Чим тонше підлога у рефрижераторі, тим затратнее і складніше його ремонт. Візьмемо, наприклад, Шварцмюллер. Товщина його статі (загальна) 100мм. Зверху фанера має товщину 21 мм покриття наливне, епоксидне 3-4 мм. Знизу оцинкована сталь, наклеєна на фанеру 6 мм. Разом товщина утеплювача виходить 70мм. А відповідно і лонжерони. Виникає Питання, як вдалося, не використовуючи метал створити таку жорстку конструкцію, здатну витримує багатотонний навантажувач. Наприклад. Вся справа в тому, що тут використовуються метод сот зі склопластику, де склопластик на основі епоксидної смоли, виконаний у формі поперечних коробів і монолітно залитий разом з лонжеронами. При демонтажі ці короби неминуче доводиться ламати, а відновити їх в первозданному вигляді не має технічної можливості. Тому в ремонті таких підлог, мимоволі, доводитися застосовувати металеві підсилювачі і велика кількість клею, що робить ремонт дорожче стандартних підлог. При ремонті підлог особлива увага приділяється якості матеріалів, тому що від них залежить як довго і надійно вони будуть експлуатуватися після ремонту. Фанеру краще використовувати виробництва ОДЕК або російську. Березову. Китайську не рекомендується (можна потім пошкодувати).

Клей в основному виробництва Німеччини, Франції, Швейцарія.

Нами освоєно ремонт підлог будь-яких типів і складнощів.

Ви завжди можете звернутися до нас за порадою і допомогою.Ремонт підлог рамних напівпричепів - рефрижераторів

У цій статті ми розповімо Вам про основні типи підлог рамних рефрижераторів та методах їх ремонту.

Підлоги в рамних Рефах відрізняються по товщині і по типу верхнього захисного покриття. Найпоширеніший тип підлог має такий пристрій:

Знизу оцинкована листова сталь, наклеєна на фанеру, утеплювач товщиною 100мм. Зверху фанера товщиною 27 мм. Яка залита поліуретановим або епоксидним складом з кварцовим наповнювачем товщиною 3-5 мм. Замість наливної покриття може бути алюмінієвий лист, зварений в формі корита і наклеєний на фанеру. Поперек утеплювача знаходяться лонжерони з клеєної вертикально фанери, шириною 50-80 мм. Їх встановлюють на стиках листів фанери, а лист фанери в більшості випадків має ширину 1250мм. Між цими лонжеронами стоять ще 2-3 тонких лонжерона, лист фанери товщиною 15-21мм. У широкі лонжерони вклеєні металеві пластини, заставні для болтів або шпильок кріплення до рами.

Найпоширеніші поломки підлог:

Видавлювання статі, коли пів починає ходити хвилею під навантажувачем. Проломи фанери, відшаровування наливної покриття або алюмінієвого листа фанери. Всі поломки таких підлог відбуваються практично в усіх випадках, внаслідок порушення герметичності, захисного, верхнього покриття або, що рідше нижнього покриття або і того і іншого разом. У тріщини або відколи потрапляє вода, починається процес руйнування спочатку фанери, а потім і лонжеронів. Якщо вода потрапила всередину, вона вже не може випаруватися, а тільки накопичується, проникаючи все далі і далі потроху знищуючи підлогу зсередини. Якщо з'явилися видування і плавання статі то потрібно однозначна заміна фанери, повна або часткова. Це стосується і лонжеронів. У зовсім поганих випадках потрібно міняти і утеплювач, що в цілому буде не дешево. Так заміна фанери з наливним покриттям і лонжеронами обійдеться в 4000 у.о. При ремонті з алюмінієвим підлогою вартість може бути ще вище. Тому потрібно уважно дивитися за збереженням покриття і під час його ремонтувати. Тоді можна уникнути небажаного, великого ремонту.

Ремонт підлог безрамних рефрижераторів

Є два типи пристрою плов рефрижераторних напівпричепів.

Це рамний - де несучою конструкцією є рама. Відповідно безрамний називають полурамний - тут несучою конструкцією є підлогу рефа.

Ми розповімо про особливості ремонту безрамних рефрижераторів.

Існує три основних типи безрамних рефрижераторних напівпричепів. Які зустрічаються на європейському ринку рефрижераторною автотехніки.

1. Виробник Шмітц.

У цій конструкції підлога виконана у вигляді сендвіча цинк = фанера = утеплювач = фанера = алюміній. З поперечними лонжеронами з вертикально склеєної фанери. Основні поломки проявляються у вигляді видавлювання статі в нутрії рефрижератора в районі плити, під сідельний пристрій. Стояночної лапи і переднього моста. Рідше серед середнього і заднього моста. Сама поширена поломка це перша. Тобто прогин в районі плити. Відбувається це в першу чергу через перевантаження і поганих доріг, крім того, цьому сприяє конструктивна особливість безрамних рефрижераторів.

Пол рефа з правого боку по ходу руху, знаходиться кабель-канал виконаний з алюмінію в формі перетином квадратної труби, він приклеєний до стіни, тобто сендвіч - панелі і виходить по центру статі знизу, перед переднім мостом. У ньому пролягають всі повітряні трубки і дроти. Цей кабель - канал виступає на 5 см від стінки всередину статі. Ось тут і криється головна проблема, тому що лонжерони клюється в торець сендвіч-панелей, то зліва край лонжерона тисне на алюмінієвий куточок статі, а праворуч вже не в кут, а просто в підлогу і в цьому місці проходить відрив лонжерона від кабель-каналу. Це, як правило, 20% причини поломок в цьому місці. Решта 20% припадають на поломку самих лонжеронів і по ряду причин (перевантаження). Порушення герметичності, потрапляння води і руйнування фанери, лонжеронів) Існує кілька методів таких поломок:

Метод 1. Це спробувати приклеїти лонжерони на своє місце (якщо вони не поламані) Тут є одна дуже слабке місце. Неможливо 100% гарантії бути впевненим, що вдасться їх приклеїти так само як на заводі. Практика показує, що після такого ремонту проблема виникає знову, як би майстри не старалися. Відбувається це через те що технічно неможливо повторити весь технологічний ланцюжок без часткового розбирання рефа, а це дуже великі витрати. Гарантію на такий ремонт більше ніж на 1-2 місяці навряд чи хтось дасть. Тому ми не радили б цей варіант ремонту (мінімальна вартість такого ремонту від 1500 у. Е)

Другим методом ремонту при його використанні усуваються всі недоліки конструкції, і дається гарантія на 18 місяців експлуатації. Хоча як показує практика, більше такого ремонту, таких проблем не виникає. Суть цього методу полягає в тому, що ставляться додаткові посилені лонжерони. Збільшених розмірів плита, в цьому випадки відбувається збільшення маси рефа на 400 кг.

Зовнішніх змін рефа практично не видно. Крім того, що плита більшого розміру. А при поїздках до Європи це має вирішальне значення. Вартість ремонту плити: 2000 у.е. Третій метод полягає в установці рами до стоянкових лап. При цьому збільшується висота рефа і змінюється зовнішній вигляд конструкції, що є мінус у даному випадки маса причепа так само збільшується на 400-500 кг. Ця конструкція так само досить надійна і на неї надається гарантія (вартість від: 2000 у.е.)

Друге: Виробник Кёгель відрізняється конструкцією підлоги. Якщо в першому випадку ремонт проводитися знизу статі, то в другому зверху. В іншому все основні етапи ремонту збігаються.

Виробник Кроне. Ця конструкція істотно відрізняється від двох попередніх і рідше зустрічається на дорогах України, тому що експлуатується в основному в Великобританії і Америці. Конструкції цих статей основну несучу частину, виконують бічні алюмінієві, кутові профілю складної конструкції і профільований щось на зразок профнастилу, алюмінієвий підлогу, що надає цій конструкції дуже велику подовжню жорсткість. Зовнішні профілю з'єднані поперечно, знизу статі (вся підлога лежить як би на них) гнутими, металевими профілями. Плита, стоянкові лапи і візок з мостами кріпитися до цих лонжеронам. Всі лонжерони доступні для огляду і ремонту, тому що знаходяться не всередині підлоги, а зовні. У зв'язку, з чим виникають інші проблеми з підлогою. Це тріщини лонжеронів в місцях кріплення візка. Ці поломки усуваються за рахунок посилення даних місць додатковими елементами. В основному це зварювальні роботи. Інших проблем з цими статями в нашій практиці не виникало. Але якщо і виникнуть все можна відремонтувати.

Ми коротко зробимо не великий огляд по ремонту підлог основних типів безрамних рефрижераторів. Будемо раді, якщо Ви знайшли щось цікаве для себе. На закінчення можна доповнити, що ремонт підлог безрамних рефів це складний і недешевий процес. Якщо виникає проблема її треба вирішувати відразу тому сама по собі проблема не вирішується, а лише зробить ремонт ще дорожче.

Наша компанія готова допомогти вирішити всі ваші проблеми пов'язані з ремонтом безрамних рефів.

Повернутись

Бартер Форум грибоводов